Motosiklet Montu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Motosiklet montu alırken nelere dikkat edilmeli? Motosiklet montu kullanımı yerine göre estetik yerine göre güvenlik için önemlidir. Özellikle diğer araçlara nazaran motosiklet kazaları oldukça tehlikelidir. Dışardan gelebilecek her türlü olumsuzluğa açık bir şekilde yol sürüşü gerçekleşir. Bu yüzden kullanıcıların motosiklet ile yola çıktığında tüm güvenlik ekipmanlarını eksiksiz alması gerekir.

Güvenlik ekipmanları ve koruma denildiğinde motosiklet tutkunları için kasklar akla gelir. Motosiklet kaskları elbette önemlidir. Ancak kendisinden sonra en etkili ve önemli olan ekipmanlardan birisi montlardır. Motosiklet montu sanıldığının aksine sadece rüzgardan yana koruma sağlamaz. Kaza durumlarında da koruyuculuk etkisi yüksektir.

Motosiklet Montu Almadan Dikkat Etmeniz Gerekenler

Motosiklet yedek parça alışverişinizde olduğu gibi motosiklet montu modelleri seçerken de dikkatli olmalısınız. Her ne kadar piyasa üzerinde geniş kapsamda bir seçenek bulunsa da kaliteli ürün kısıtlıdır. Doğru bir tercihte bulunmak adına aşağıda bahsedilen unsurlara mutlaka göz atarak alışverişinizi tamamlamalısınız:

motosiklet-montu
Motosiklet Montu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

1 – Motosiklet Mont Bedeni

Motosiklet mont bedeni nedense kullanıcılar tarafından zor bulunan bir noktadır. Halbuki yazlık ya da kışlık motosiklet montu tavsiyeleri arasında da göreceğiniz üzere bedenler firmalar tarafından sunulur. Sadece ölçülerinizi alarak kendinize uygun olanı seçmeniz yeterli olur. Montun ne çok bol gelmesi ne de dar olması gerekir.

2 – Üreten Firma ve Kalitesi

Yüksek kalitede ve estetik bir mont arayışındaysanız doğru markayı seçmelisiniz. Yamaha motosiklet montu başta olmak üzere Dainese ve Revit markaları da dikkat çekmektedir. Tercihleriniz arasında bu tarz bilinen markaları koymanız memnuniyetinizi arttıracaktır. Aksi bir durumda daha düşük ücretlerle alsanız da montunuzun kısa sürede deforme olabildiğini veya koruma sağlamadığını görürsünüz.

Kısa süre geçerli olan indirim kuponu ile siz de uygun fiyata yüksek kalitede mont alabilirsiniz. Aşağıdaki linke tıklayarak alışveriş yapmayı unutmayın!

Kupon Kodu : MONT50 Ürünleri Görüntüleyin.

3 – Motosiklet Montu Tavsiye Veren Kişiler ve Deneyimleri

Daha önceden deneyim elde etmiş bireylerin yorumlarına kulak vermelisiniz. Özellikle motosiklet tutkunları çok fazla deneyim sahibi olur. Değişik motosiklet mont modelleri denedikleri gibi güvenlik ve koruma adına da bilgileri geniştir. Sahip oldukları deneyimler ışığında var olan marka ve modeller arasında eleme yapabilirsiniz.

motosiklet-montu

4 – Motosiklet Montu Koruma Alanları

Motosiklet mont modelleri sadece estetik görüntüsünden ötürü değil, güvenlik adına da kullanılmalıdır. Bu montlar klasik montlardan tamamen ayrışmaktadır. İçerisinde yer alan özel noktalardan dolayı özellikle sırt, omuz ve kollarda koruma sağlar. Olası kazalarda en çok zarar görebileceğiniz bu noktaları darbelere karşı yumuşatarak koruyabilirsiniz.

Özellikle montlarda sırt bölgesindeki noktalara dikkat edin. Sırtınızı rahatsız etmeyecek ancak darbeye karşı koruyucu sırt koruyucu gözlerin olması gerekir. Beraberinde siz de ek olarak sırtlık alabilirsiniz. Diğer taraftan kol ve dirsek bölümlerinde taşma olmaması, koruma alanlarına tam oturma sağladığına emin olun.

5 – Güncel Motosiklet Mont Fiyatları

Şüphesiz motosiklet montu fiyatları seçim esnasında dikkat edeceğiniz unsurlar arasındadır. Yalnız bu her zaman en uygun fiyatlı olanı tercih edin anlamına gelmez. Kalite belirli bir maddiyat karşılığında elde edilir. Söz konusu kaza gibi durumlarda sağlığı korumak olduğunda sadece ücrete göre karar vermemelisiniz. Yüksek koruma her zaman ilk tercihiniz olmalı ancak fiyatlara göre sıralama da yapabilirsiniz.

Yamaha Motosiklet Montu için Hemen Siteye Göz Atın!

motosiklet-montu

Yamaha yetkili bayi konumunda yer alan Etkin Motor olarak sizlere en iyi ürünleri sunmaya devam ediyoruz. Başta motosiklet mont modelleri olmak üzere ihtiyacınız olan tüm Yamaha yedek parça modellerine sitemizden erişebilirsiniz.

İhtiyacınız olanı saptadıktan ve beğendikten sonra iletişime geçmeniz veya sipariş vermeniz yeterli olacaktır. Birkaç saniye içerisinde siparişiniz sisteme düşerek onaylanır. Yüksek korumaya sahip paketlemelerle tarafınıza ulaştırılacaktır.

İletişim bilgilerimize internet sitemiz üzerinden ulaşabilir, Alanya’daysanız bizzat mağazamıza uğrayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesaj Gönder
1
Yardım mı lazım?
WhatsApp Destek
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?