Motosiklet Mont Bedeni Nasıl Seçilir?

Motosiklet Mont Bedeni Nasıl Seçilir - Etkin Motor

Motosiklet mont bedeni seçerken dikkatli olmanız gerekir. Doğru beden seçimi yapmak sürüş zevkini de arttırır. Olası bir yanlış beden seçimde motoru kullanırken zorlanabilirsiniz. Bu durumda motorda denge kaybına neden olabilir. Motosiklet ceketi seçerken bu yüzden rahat hareket edebileceğiniz, sizi boğmayan bedeni almalısınız.

Ayrıca motosiklet montlarımızda size özel 50 TL ek indirim kuponu tanımladık👇 Sınırlı süre ile geçerli olacak bu indirim kuponunu kaçırmamanızı öneririz😊

Kupon Kodu : MONT50 Ürünleri Görüntüleyin.

Motosiklet Mont Bedeni Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

motosiklet montu seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Alışverişinizi bilinçli yapmak ve doğru yapmak istiyorsanız beden seçiminde dikkat edilmesi gerekenler mevcuttur. Ölçüm için belirli birkaç etken madde söz konusudur. İşte, alışveriş yapmanın ve motosiklet mont bedeni seçerken dikkat edilmesi gerekenler.

Beden Ölçümü

Motosiklet ceket bedeni seçerken ölçmeniz gereken alan göğüs ölçüleridir. Göğüs çevrenizin kaç cm olduğunu saptayın. Daha sonra alacağınız ürünün hangi bedenin hangi aralıklara denk geldiğini kararlaştırın. Montun ne tamamen sıkması ne de çok rahat olmaması gerekir.

Göğüs çevresi kadar, motosiklet mont bedeni seçerken dirseklerin de tam oturması gerekiyor. Dirsek bölümünde yer alan korumaların aşağıda ya da yukarıda durmaması gerekir. Kol uzunluğu da bu aşamada etkilidir. Eğer koruma aşamaları dirseğinize tam oturmuyorsa yanlış bir beden seçtiğiniz anlamına gelir.

Motosiklet Mont Beden Tablosu

Motosiklet ceket beden tablosu,  satış noktaları tarafından alıcılara duyurulmaktadır. İnternet sitesinden alışveriş yapıyorsanız eğer beden tablosuna göz atın. Tüm motorcu ceketi markaları ortak beden aralığına sahip değildir. Kalıptan kalıba değişiklik göstermesinden dolayı satın alacağınız markanın beden tablosuna erişmelisiniz.

Örnek Motosiklet Montu Beden Tablosu

Mont Bedenleri

Mont bedeni santimetre cinsinden göğüs ölçüsüne göre belirlenir.

Kıyafetin hareketi engellemeyecek şekilde vücuda tam oturması gerekir. Yağmurlu ve soğuk havada kullanım sırasında içe kalın kıyafet giyebilmek için ceket içinde boşluk olmalıdır.

XS S M L XL 2XL 3XL 4XL 5XL
82-88 CM 88-94 CM 94-100 CM 100-106 CM 106-112 CM 112-118 CM 118-124 CM 124-130 CM 130-136 CM
XS 82-88 CM
S 88-94 CM
M 94-100 CM
L 100-106 CM
XL 106-112 CM
2XL 112-118 CM
3XL 118-124 CM
4XL 124-130 CM
5XL 130-136 CM

Mevsime Göre Seçim

Mevsime bağlı olarak ceket üretimleri değişmektedir. Motorcu ceket önerisi alırken ya da alışveriş esnasında hangi mevsimde kullanacağınıza dikkat edin. Mevsime bağlı olarak alırken kışın daha kalın, filesiz ve ekstra özellikli montları almalısınız. Zira kış için alacağınız montların daha kalın ve beden olarak büyük olması gerekir.

Motosiklet Mont Fiyatları

Motorcu ceketi fiyatları markaya göre değişiklik gösterir. Ucuz motosiklet montu arıyorsanız dikkat etmeniz gereken ilk unsur bu değildir. Motosiklet kullanırken güvenli bir kullanış adına bütçenizi arttırıp daha korunaklı bir ceket almalısınız.

Motosiklet Mont Markaları Hangileri? 4 Mevsim Motosiklet Montu Tavsiyeleri

Dört mevsim ya da kışlık motosiklet montu tavsiye mi arıyorsunuz? O zaman birkaç markaya göz atmanız gerekir. İşte, alanında güven veren o markalar.

Revit Motosiklet Montu

Revit; omuz, dirsek ve sırt korumalarına sahip olan montları satmaktadır. Geniş motosiklet mont bedeni sahibi olmasıyla tercih edilmektedir. Diğer taraftan fosforlu dikkat çeken detayları ile akşam ve gece saatlerinde rahat sürüş imkânı verir. Aynı zamanda markanın ürünlerinde ayarlanabilir kol ve bel kayışları bulunmaktadır. Hemen hemen tüm Revit Motosiklet Montu modelleri pantolonlara bağlanabilmesi sayesinde de rahat kullanım sağlar.

Hevik Motorcu Ceketi Erkek Modelleri

Hevik markası motosiklet mont bedeni konusunda geniş bir skala sağlar. Motosiklet mont koruma seti istendiği zaman çıkarılabilir. İçliği kış aylarında sıcaklık tutar. Yazın içliği çıkardığınızda yaza uygun motorcu ceketi olacaktır. File örgüsü detayı ile hava almasını sağlamaktadır.

Motosiklet Mont Temizleme Nasıl Yapılmalı?

Korumalı motosiklet montu yıkanırken zarar görmemesi adına korumalıkları çıkarılmalıdır. Mümkün mertebe motosiklet ceket modelleri makinede yıkanmamalıdır. Aşırı kirlenmeden önce ıslak bir bez yardımıyla silinmesi yeterlidir. Alınacak motosiklet ceketi özellikle silinmeye uygun, yağmur tutmayan bir kumaştan üretildiyse temizliği zorlamayacaktır.

Gerek korumalı motorcu ceketi kadın & erkek modelleri için gerekse geniş beden ölçümleri için aşağıda ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Farklı model ve görünümü ile bulunan ceketlerden dilediğinizi alabilirsiniz. Ayrıca sizin için tanımladığımız kupon kodu ile motosiklet montlarını piyasa fiyatının altında hemen satın alabilirsiniz🔔 Ziyaretçilerimizin en çok merak ettiği konularadan bir başkası olan motosiklet kask bedeni nasıl seçilir? yazısınada göz atabilirsiniz.

Kupon Kodu : MONT50 Ürünleri Görüntüleyin.


Kargo Bedava
Siteye özel 50 TL ek indirim

Prosev Görgüçlü Motosiklet Montu 195 GP Knight Kırmızı – Siyah

 2.400,00
Kargo Bedava
Siteye özel 50 TL ek indirim

Prosev Hörgüçlü Siyah Motosiklet Montu 195 GP Knight

 2.400,00
%3 ↓ İndirimli
Kargo Bedava
Siteye özel 50 TL ek indirim

Yamaha Hybrid Paddock Blue Erkek Motosiklet Mont

 2.313,45
%3 ↓ İndirimli
Kargo Bedava
Siteye özel 50 TL ek indirim

Yamaha MT BANGUI (MT Serisine Özel) Erkek Kapüşonlu Sweatshirt

 5.815,15
%3 ↓ İndirimli
Kargo Bedava
Siteye özel 50 TL ek indirim

Yamaha Fileli Erkek Motosiklet Montu

 3.914,92
%3 ↓ İndirimli
Kargo Bedava
Siteye özel 50 TL ek indirim

Yamaha Majuro Erkek Yazlık Motosiklet Montu

 5.029,45
%3 ↓ İndirimli
Kargo Bedava
Siteye özel 50 TL ek indirim

Yamaha MT Serisi Erkek Motosiklet Montu

 5.470,80
%3 ↓ İndirimli
Kargo Bedava
Siteye özel 50 TL ek indirim

Yamaha Jack Thimpu Erkek Motosiklet Montu

 4.134,14

Bir cevap yazın

500 TL üzeri 50 TL Pop-up - Etkin Motor