Motosiklet Kaskı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli | 6 Etken

Motosiklet kaskı alırken nelere dikkat edilmeli ?Motosiklet kaskı modelleri neye göre alınmalı? Aslında motosiklet sürüşünüzü temelden etkileyecek bu ürünleri alırken belirli başlı durumlara göz atmalısınız. Dikkat edeceğiniz unsurlar sayesinde alışverişinizden memnun olma olasılığınızda artış gösterecektir.

Günümüzde çeşitli markalar tarafından motosiklet kaskları üretilmektedir ve her geçen gün yeni modeller çıkmaktadır. Yarım ya da tam kaplı kasklar mevsimlik olarak tercih edilmektedir. Her kask kendi içerisinde değişik özelliklere sahip olduğundan farklılıklar ortaya çıkar. Bu aşamada motosiklet kaskı alırken nelere dikkat etmeli sorusu da önem kazanır.

Sitemiz üzerinden satışa sunduğumuz farklı modellere göz atarken göz önünde bulundurmanız gereken özellikler yazının devamında sizlere sunulmuştur.

Hangi Kaskı Almalıyım: Motosiklet Kaskı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

motosiklet-kaski-alirken-nelere-dikkat-edilmeli

En iyi kask markaları sektör içerisinde sıyrılarak kendisini belli etmektedir. LS2 , Nexx ve AGV markaları bunlardan sadece bazılarıdır ve sitemiz aracılığıyla satışa sunulmaktadır. Alışılmışın dışında tasarımları ile siz de istediğiniz tarzı yakalayabilirsiniz. Ancak unutmamalısınız ki sadece tasarım önemli değildir.

Tasarımın ötesinde scooter motor kaskı alırken başka etmenler de devreye girecektir. İşte, motosiklet kaskı alırken nelere dikkat edilmeli konusunda bazı bilgiler.

1 – Kabuk Yapısı ( Dış kabukta kullanılan malzemeler)

Motosiklet kaskınızın markası, modeli fark etmeksizin en önemli materyali kaskınızın dışını 360 derece kaplayan dış kabuktur. Dış kabuk olası bir kaza veya darbe noktasında sizi koruyan en önemli unsurdur. Motosiklet kasklarında kullanılan dış kabuk malzemeleri sürekli olarak geliştirilmekte ve farklılık göstermektedir. En temel olan malzemeler ise aşağıdaki gibidir:

  • Karbon
  • Entegre organik fiberglass ve multi kompozit
  • Fiberglass
  • Termo plastik

2 – Kafa Ölçüsü ve Kask Bedeni

Motosiklet kaskı ölçüsü ilk aşamada dikkat etmeniz gereken unsurdur. Taktığınızda kafanızda çok bol olmamalı ya da çok sıkmamalıdır. Hem güvenlik hem de terletme aşamasında boyutlandırma önemlidir. Deneyerek almanız bu yüzden önemlidir. Ancak ölçülerinizi doğru alarak sitemiz üzerinden beden tablosuna bakarak karar da verebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir: Motosiklet Kask Bedeni Nasıl Seçilir?


3 – Havalandırma

Motosiklet kaskları mevsim fark etmeksizin kullanılmalıdır. Sürüş konforunuzu üst seviyeye çıkartacak en iyi motosiklet kaskı şüphesiz iyi bir şekilde havalandırma sağlamalıdır. Aksi takdirde kafanız kask içerisinde bulunduğu müddet boyunca terleme yapacak bu da sürüşünüzü olumsuz etkileyecektir. Sizi bunaltmayacak şekilde havalandırmaya sahip olan modellerden yana tercihinizi yapmalısınız.

4 – Vizör (kask camı) Güvenliği

Motosiklet kaskı alırken nelere dikkat edilmeli aşamasında belirtilebilecek bir diğer unsurdur. Cam kısmının kaliteli ve kalın bir camdan üretilmiş olması gerekir. Olası darbe ve kazalara karşı dayanıklı olması sizi de koruyacak temel unsurdur. Aksi durumda yaralanmalar artacağından riskli bir durum ortaya çıkaracaktır.

motosiklet-kaski-alirken-nelere-dikkat-edilmeli
Motosiklet Kaskı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

5 – Ağırlığı | Motosiklet Kaskı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sürüş sırasında sürekli kafanızda takılı olması, belirli bir süre sonra ağırlık yaratabilir. Bu yüzden alacağınız motor kaskı modelleri arasında kask ağırlıınaa göz atmanız da fayda var. Elbette darbeden etkilenecek kadar düşük ağırlıkta olmamalı. Ancak üretilen kaliteli malzemesinden dolayı da ekstra bir yük kafa ve boyun bölgenize bindirmemelidir.

6 – Markaların Kalitesi

Her ne kadar alıcılar tarafından en ucuz motosiklet kask fiyatları araştırılarak dikkat edilse de fiyat tek belirleyici unsur değildir. Kaliteli bir ürün alabilmek ve yıllarca kullanabilmek için belirli bir bütçeyi aşmak gerekebilir. Kalite ancak bu şekilde elde edilebilecektir. Bu noktada markanın da kalitesi öne çıkmaktadır.

Bilinen markalardan sipariş etmeniz, işinizi garanti altına almanızı sağlar. Siz de değişik tasarımdaki bilinen ve güvenilir markalara sitemiz aracılığıyla erişebilirsiniz. Böylece alışverişinizden memnun ayrılır, güvenli bir şekilde sürüş keyfi yaşayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesaj Gönder
1
Yardım mı lazım?
WhatsApp Destek
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?