Motosiklet Pantolon Seçerken 5 Dikkat Edilmesi Gereken Şey!

Motosiklet pantolon kullanımı tarzını yansıtmayı sevenler için oldukça yaygındır. Sadece tarz değil, koruma ve güvenlik açısından da bu pantolonlar özeldir. Klasik, genel üretim pantolonlarına kıyasla değişiklik gösterirler. Özellikle uzun yol sürüşlerinde bu tarz pantolonların kullanılması oldukça önemlidir.

Motosiklet Pantolonu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Etkin Motor

Özel üretim motosiklet pantolon kullanımı ile siz de sürüşlerinizin daha keyifli olmasını sağlamaya ne dersiniz? Etkin Motor olarak, web sitemizde çok sayıda motosiklet pantolonları satıyoruz. İstediğiniz tasarım kadar güvenliği yüksek olanlara tek tıkla ulaşabilirsiniz.

Motosiklet Pantolon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İlk defa motosiklet ekipmanı alışverişi yapacak olanlar için kafa karışıklıkları yaşanabiliyor. Halbuki birkaç unsura dikkat ettiğiniz sürece siz de içinize sinecek olan ürünü alabilirsiniz. Sadece işin detaylarına inmeli ve sadece dış görünüşle kalmamalısınız. İşte, motosiklet pantolonu tavsiye alırken dikkat etmeniz gereken özellikler.

motosiklet-pantolon
Motosiklet Pantolonu

1 – Motosiklet Pantolonu Korumalı Olmalı

Sürüş sırasında yaşanacak olumsuz durumlardan sizi en az zarar ile kurtaracak olanın korumalıklar olduğunu unutmayın. Korumasız olacak bir ürünü almak, kaza sırasında hasar almaktan sizi kesinlikle korumayacaktır. Özellikle pantolonlarda diz ve basen kısımlarında korumalık olup olmadığına göz atın. Korumalıklar var ise bu korumalıkların sertifikaları ve koruyucu özelliklerini araştırmanızı öneririz. Yaşayacağınız kazalarda motosiklet üzerinize düştüğünde ya da yolda süründüğünüz sırada sizi bu korumalıklar koruyacaktır.

Korumalı Motosiklet Pantolonu - Etkin Motor

2 – Su Geçirmemeli

Özellikle kışlık motosiklet pantolonu tavsiye alırken dikkat etmeniz gereken su geçirmez olmasıdır. 4 mevsim pantolon modelleri için de aynı durum geçerlidir. Bahar yağmurları da en az kış yağışları kadar sakınılması gereken bir durumdur. Suyun emilmeden akıp gitmesini sağlayan özel pantolon modelleri motosiklet sürüşünüz sırasında kolaylık sağlayacaktır.

Korumalı Motosiklet Pantolonu Kevlar - Etkin Motor

3 – Bedeninizle Tam Uyum Göstermeli

Üretilen motosiklet pantolon bedenleri ortalama olarak S-XXL arasında olmaktadır. Burada kendi bedeninizi tanıyarak ilerlemeniz önemlidir. İlk defa motosiklet ürün alışverişi yapanlar ürünlere farklı beden bakış açısıyla yaklaşmaktadır. Halbuki bu pantolon bedenleri ile günlük giydikleriniz aynıdır. Değişik beden alarak kendinizi riske atmamalısınız.

Aynı zamanda pantolon bedenleri çok bol durmamalıdır. Eğer çok bol bir pantolon alırsanız özellikle soğuk ve rüzgarı doğrudan bacaklarınızda hissedersiniz ayrıca korumalarda görevini tam olarak yerine getiremeyebilir. Diğer taraftan çok dar bir pantolon da işlevsiz olacaktır. Özellikle koruma alanları kaza esnasında yukarıya kayarak sıkışabilir, beklenen performansı göstermeyebilir.

Farklı beden seçenekleri, dikkat çeken tasarımları ile siz de sitemize göz atın. Üstelik kısa sürede geçerli indirim kuponu ile uygun alışverişin tadını çıkabilirsiniz!

Kupon Kodu : MONT50 Ürünleri Görüntüleyin.

4 – Mevsime Uygun Kumaştan Üretilmeli

Farklı kumaşlardan üretilmiş pantolonlara denk gelebilirsiniz. Mevsime uygun pantolon kumaşı seçmeye özen gösterin. Biz Kevlar malzemeden üretilmiş korumalı motosiklet pantolonlarını öneriyoruz. Bunun yanı sıra 600D polyester veya deri pantolonlarıda tercih edebilirisiniz.

4 Mevsim Motosiklet Pantolonu - Etkin Motor

5 – Reflektör Detayları Olmalı

Karanlık yollarda sürüş yapmak motosiklet sürücüleri için maalesef tehlikelidir. Diğer araç sürücülerinin dikkatini çekmek için yansıtıcı reflektör detayları olmasına özen gösterebilirsiniz. Reflektörler sayesinde sürücüler sizi fark ederek hareket edecektir.

motosiklet-pantolon

Motosiklet Pantolon Koruması Ne Kadar Etkili?

Yeni yeni motosiklet kullanan kişiler tarafından maalesef korumalıkların önemi çok fazla anlaşılmamaktadır. Korumalıklar en az kask kadar gereklidir. Darbeleri yansıtır, yumuşatır. Böylece yaşayacağınız darbelere karşı sizi ve vücudunuzu koruyacaktır. Özellikle kazalarda araç ve motosiklet altında kalmalar yaygın olduğundan bu tarz korumalıkların çok etkili olduğunu bilmelisiniz.

Motosiklet Pantolon Fiyatları Ne Kadar?

Motosiklet ekipmanları üreten markaya, var olan ilgi ve talebe bağlı olarak fiyatlar değişecektir. Aynı zamanda mevsime uygun olarak farklı kumaş kullanılması da fiyatları etkiler. Eğer siz de geniş fiyat skalasına sahip bir adres arıyorsanız; sitemize göz atın! Kısa sürede cebinize uygun olan tasarımdaki pantolonlara erişebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesaj Gönder
1
Yardım mı lazım?
WhatsApp Destek
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?