Motosiklet Yazlık Mont Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Motosiklet yazlık mont seçimi diğer montlara göre daha zor olabilmektedir. Havanın sıcak olması göz önünde bulundurulsa da korumalıkları oldukça önemlidir. Koruması olmayan bir mont size havadar gelse de olası kazalarda oluşabilecek hasarlardan sizleri korumayacaktır. Bu yüzden yazlık mont motosiklet için alınacaksa bazı hususlara dikkat etmelisiniz.

Motosiklet Yazlık Mont Seçimi Nasıl Yapılmalı - Etkin Motor

Mont seçimi aslında yaz kış fark etmeden önem taşıyan bir konudur. Özellikle motosiklet kullanımı sırasında sürücüyü rahatsız etmemesi gerekir. Konforlu olması kadar güvenlide olmalıdır. Olası kaza durumlarında yaralanmayı önlemek adına özel olarak üretilen montlar kullanılmalıdır. Peki motosiklet yazlık mont seçiminde nelere dikkat edilmeli? İşte, merak ettiğiniz sorunun cevapları.

Motosiklet Yazlık Mont Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Mevsime özel bir mont alacaksanız dikkat edeceğiniz hususlar biraz değişiklik gösterecektir. Ancak en genel tanımıyla dört mevsim motosiklet montları alırken de bahsedilecek etmenlere göz atmanızda fayda var. İlk defa motosiklet ekipmanları arasında yer alan bir mont tercih edecekseniz, mutlaka sitemize göz atın!

Etkin Motor olarak sitemizi tercih eden müşterilerimize özel indirim kuponu tanımlıyoruz. Aşağıdaki kuponu kullanarak sizde indirimli şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Kupon Kodu : MONT50 Ürünleri Görüntüleyin.

1 – Yazlık Korumalı Motosiklet Montu Olmalı

Yazlık Korumalı Motosiklet Montu - Etkin Motor

Korumalı motosiklet montları sürüş esnasında size güven sağlayacaktır. Yaşayacağınız kaza durumlarında sırt, kol ve dirsek kısımlarındaki korumalar ile yaralanmanızı en aza indirecektir. Özellikle kaza sonrası sürüklenme sırasında asfalttan zarar görmenizin de önüne geçecektir. Bu yüzden yazlık motosiklet montları ince olsa da korumalı olmasına dikkat etmelisiniz.

2 – Hava Akışını Sağlamalı

Motosiklet montları üretim aşamasında belirli malzeme ve ürünlerle oluşturulmaktadır. Motosiklet yazlık mont modelleri için iç kısımlarda fileli bir yapı bulunur. Bu fileli yapı sayesinde hava akışı sağlanır. İçeride hava birikmediğinden terlemenin de önüne geçmiş olursunuz. Özellikle uzun yollar için etkili bir özellik olacaktır.

3 – Kumaşı Yaza Uygun Olmalı

Yazlık motosiklet montu kumaşı özel bir yapıya sahip olur. İnce olması kadar yapısı gereği belirli şekillerde tercih edilmektedir. Çoğu zaman üretim sırasında; gore-tex, deri, kelvar ve cordura kumaşları kullanılır. Yaz için deri montlar çok fazla önerilmese de kullanılabilir. Elbette kumaş kadar bu kumaşı işleyen markalara dikkat ederek alıveriş yapmalısınız.

Uygun kumaş yapısı ve kaliteye, Etkin Motor firmamız ile siz de ulaşın! Web sitemizde yer alan montlar kategorisinden yazlık ve kışlık motosiklet mont modellerine göz atabilirsiniz.

4 – Motosiklet Yazlık Mont Bedeni

Motosiklet Yazlık Mont - Etkin Motor
Motosiklet Yazlık Mont

Şüphesiz yazlık ya da kışlık fark etmeksizin motosiklet mont bedeni seçimine dikkat etmelisiniz. Kışlık montlarda beden için bir beden büyük tercih edilebilir. Ancak yaz aylarında ince giyim tercih edeceğinizden büyük ya da küçük beden almamalısınız. Üzerinize tam oturan bir motosiklet yazlık mont, sürüş konforu da sağlar.

5 – Renk ve Tasarımları

Yazlık fileli motosiklet montu bulsanız da ilk etapta dikkat edeceğiniz tasarımı olacaktır. Tasarımları gereği farklı renklere sahip olsalar da çoğu zaman montlar siyah renkte üretilmektedir. Yaz dönemine özellikle akşam, gece sürüş yapıyorsanız üzerinde uyarılar ve fosforlu geçişe sahip olan montları alabilirsiniz.

Yamaha Yazlık Motosiklet Montları - Etkin Motor

Yazlık Motosiklet Montu Tavsiye Arayanlara Etkin Motor Seçenekleri!

Motosiklet yazlık erkek mont alışveriş sırasında tavsiye mi arıyorsunuz? O zaman doğru adrestesiniz. Sıcak yaz döneminde giyebileceğiniz motosiklet yazlık mont seçenekleri için belirli markalara göz atabilirsiniz. Seçebileceğiniz markalar arasında:

Özellikle Yamaha motosiklet yazlık mont modelleri için satış bayisi olan Etkin Motor sitemize göz atabilirsiniz. Sitemizde aynı zamanda bahsedilen yazlık motosiklet mont markaları da bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesaj Gönder
1
Yardım mı lazım?
WhatsApp Destek
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?