Motosiklet Kask Bedeni Nasıl Seçilir?

Motosiklet kask bedeni satın alma sırasında en önemli etmendir. Alışveriş sırasında bedeninize uygun modellere göz atmalısınız. Doğru beden seçimi kafanızın rahatsız olmasına neden olur. Aynı zamanda beden doğru seçilmezse kask istenen korumayı sağlamayacaktır. Mümkün mertebe doğru beden ölçümü yapılarak karar verilmelidir. Yazımızın devamında kask bedeni ölçüsünün nasıl alınacağını öğrenebilir ve size özel tanımladığımız indirim kuponuna erişebilirsiniz.

motosiklet kask bedeni - Etkin Motor

Motosiklet Kask Ölçüsü Nasıl Alınır?

motosiklet-kask-bedeni
Motosiklet Kask Ölçüsü Nasıl Alınır?

Sanıldığının aksine motosiklet kask bedeni ölçmek oldukça basittir. Tek yapmanız gereken bir mezura yardımı ile baş çevrenizi ölçmektedir. Kaşlarınızın bir cm kadar yukarısından hizalama yapın. Daha sonra mezurayı kafa çevrenizde döndürerek genişliği elde edin. Satın alacağınız modelin beden ölçüm tablosundan karşılaştırma yaparak bedeninizi saptayın.

İlk etapta motosiklet kaskının iç astarı kafanızı sıkabilir. Yalnız bu astarların zamanla genişleme payının olacağını unutmamalısınız. Birkaç kullanım sonunda astar genişleyecektir, böylece hafif sıkma durumu var ise kask kafanıza tam olarak uyum sağlayacaktır.

Motosiklet Kask Bedeni Tablosu

Güncel motosiklet kask bedeni tablosu için aşağı yukarı bazı bedenlerden söz edilebilir. Bu bedenler şu şekilde bulunmaktadır:
• 54-56 cm arası S beden,
• 57-58 cm arası M beden,
• 59-60 cm arası L beden,
• 61-62 cm arası XL beden,
• 63 cm ve üstü ise XXL beden olarak gösterilir.

Yalnız burada belirtilen motosiklet kask bedeni her model için geçerli değildir. Çünkü üretim aşamasında kullanılan malzeme ve standartlar neticesinde kalıplar değişir. Her kask motosiklet üreticisi ortak bir tablo kullanmaz. Bu yüzden satın alacağınız modelin beden aralığına dikkat etmelisiniz. Bizim tarafımızdan satılan ürünlerde aşağıda yer alan Motosiklet Kask Bedeni tablonusu ürün bazlı görüntüleyebilir ve size en uygun bedeni seçebilirsiniz.

Kask Beden Ölçüm

Kask bedeninizi, başınızın alın kısmını yatay olarak çepeçevre ölçerek bulabilirsiniz. Kaşınızın yaklaşık 1 cm üzerinden başlayıp kulak üst hizasından başın arkasındaki çıkıntılı kısmın üzerinden ilerleyerek diğer kulağınızın üstünden başlangıç noktasına ulaşarak başınızın çevresini ölçebilirsiniz. Kask ilk taktığınızda başınıza tam oturmalıdır. İç astarın zamanla %5 ila %10 oranında esneme yapacağı da göz önünde bulundurulmalıdır.

Başınıza oturmayan kaskın, kaza sırasında başınızı tam korumayacağını unutmayın!

BedenXSSMLXL2XL3XL4XL5XL
Baş Çevresi CM53-5455-5657-5859-6061-6263-6465-6667-6869-70

Motosiklet Kask Modelleri Neler?

Motosiklet kullanırken güvenlik sağlamak amacıyla kullanıcıların kask elde etmesi gerekir. Bu aşamada özellikle motosiklet kask cezası 2023 bilgisi düşünüldüğünde de bir tane temin etmek şarttır. Kendi güvenliğiniz için satın alacağınız kask motosiklet modelleri arasında iki ayrım söz konusudur:

1 – Açık Motosiklet Kaskı

Çene açılır veya açık kask modelleri olarak da adlandırılan modellerdir. Yaz aylarında sıkmaması ve rahat kullanım sağlaması düşünülerek üretilmiştir. Yazlık motosiklet kask modellerinde de geniş bir desen aralığı bulunur. Hatta hem renk hem de motosiklet kask bedeni noktasında daha fazla seçeneğe sahip olduğunu söylemek mümkündür. Açık kask modellerimizi buradan görüntüleyebilirsiniz.

Açık motosiklet kaskı - etkin motor
Açık motosiklet kaskı

2 – Kapalı Motosiklet Kaskı

Kapalı kask modelleri başınızı komple sarmaktadır. Diğer adıyla bu modeller Fullface kask olarakta bilinmektedir. Kapalı kask modelleri açık kask modellerine nazaran daha güvenlikli ve korumalıdır. Kullanım esnasına sizleri rüzgara, yağmura , böceklere ve yabancı cisimlere karşı tam olarak koruyacaktır. Kapalı kask modellerimizi buradan görüntüleyebilirsiniz.

kapalı motosiklet kaskı - etkin motor
Kapalı (Fullface) Motosiklet Kaskı

Siz de kısa süreli ve sınırlı sayıda tanımlamış olduğumuz kupondan faydalanarak kask almaya ne dersiniz? Kısıtlı sayıda üretilmiş olan kuponu kazanmak için ürünü sepetinize ekleyin ve ödeme adımında kupon kodunu girin 👇🏻

Kupon Kodu : KASK50 Ürünleri Görüntüleyin.

Motosiklet Kask Markaları Hangileri?

Sadece motosiklet kask beden ölçüleri açısından değil marka anlamında da seçenekler oldukça geniştir. Her bir marka üretim aşamasında motosiklet kask bedeni aralığını geniş tutar. Satın alabileceğiniz markalar bütçenize ve beğeninize göre değişiklik gösterir. En çok tercih edilen ve halihazırda satışını yaptığımız kask markaları şu şekildedir:
LS2
SHOEI
NEXX

Motosiklet Kask Fiyatları Bilgisi

motosiklet-kask-bedeni

Motosiklet kask bedeni ölçümü kadar fiyat bilgisi merak edilen bir aşamadır. Fiyat bilgisi için net bir bilgi vermek zordur. Kask fiyatları markaya ve modele göre değişiklik gösterecektir. Alışveriş esnasında satın alacağınız site üzerinden tek tek inceleme yapmanız gerekir.

Yalnız burada bir uyarıda bulunulmaktadır. En ucuz motosiklet kask fiyatları araştırılarak hareket edilmemesi gerekir. Belirli bir bütçe ayırarak uygun malzemeden üretilmiş kaliteli modeller satın alınmalıdır. Aksi takdirde sırf uygun diye alınan ürünler koruma sağlamayacaktır.

Bünyemizde kaliteli motosiklet kask modelleri kadar geniş aralıkta motosiklet kask bedeni de bulunmaktadır. Dilediğiniz renkte ve kalitede bularak satın alabilirsiniz. Ayrıca müşterilemizin en çok merak ettiği konulardan birisi olan motosiklet montu bedeni nasıl seçilir? sorunuda cevapladık ve sizler için motosiklet montlarında da bir kupon tanımladık.

Orijinal fiyat: ₺ 2.999,00.Şu andaki fiyat: ₺ 2.699,10.
Orijinal fiyat: ₺ 8.690,00.Şu andaki fiyat: ₺ 8.429,30.
Orijinal fiyat: ₺ 649,00.Şu andaki fiyat: ₺ 584,10.
Orijinal fiyat: ₺ 2.899,00.Şu andaki fiyat: ₺ 2.609,10.
Orijinal fiyat: ₺ 2.549,00.Şu andaki fiyat: ₺ 2.294,10.
Orijinal fiyat: ₺ 5.799,00.Şu andaki fiyat: ₺ 5.219,10.
Orijinal fiyat: ₺ 2.899,00.Şu andaki fiyat: ₺ 2.609,10.
Orijinal fiyat: ₺ 2.149,00.Şu andaki fiyat: ₺ 1.934,10.
Tüm Kaskları Görüntüle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesaj Gönder
1
Yardım mı lazım?
WhatsApp Destek
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?