Motosiklet İntercom Kullanmanız için 5 Neden!

Motosiklet intercom kullanımı teknolojinin gelişmesi ile birlikte oldukça yaygın bir hal almıştır. Sağladığı avantajlar, kullanım kolaylığı ve motosiklet sürüş esnasında iletişimden kopuk olmamanız oldukça önemlidir. Eğer daha önce intercom kullanmadıysanız ya da yeni bir motosiklet sürücüsüyseniz intercomlara göz atarak siz de farklı avantajlardan yararlanabilirsiniz.

İntercom Nedir?

Öncelikle intercom nedir sorusuna cevap vermekte fayda var. İntercomlar frekansları toplayan ve bu frekansları alıcı-verici arasında dağıtmayı sağlayan küçük cihazlardır. Yüksek teknoloji ile üretilen bu cihazlar kask ile birleştirilerek kullanılabilmektedir. Telefonunuz ile bağlantı sağlaması da sürüş sırasında iletişimden kopuk olmamanızı sağlayacaktır. Kısacası bluetooth özellikli bir telsiz gibidir.

Neden Motosiklet İntercom Kullanmalısınız?

motosiklet-intercom
Motosiklet İntercom

İlk defa motosiklet intercom alışverişi yapacaklar için ürünün gerekli olup olmadığı konusunda tereddütler yaşanmaktadır. Motosiklet sürüşü sırasında farklı avantajlar sağlamasından dolayı neredeyse alınması zorunlu hale gelmiştir. Gün içerisinde motosiklet üzerinde çok vakit harcıyorsanız özellikle size uygun olduğunu bilmelisiniz. İşte, motosiklet intercom kullanmanız için bazı sebepler.

1 – İletişimi Sürekli Kılar

Motosiklet kullanırken iletişim kurmak oldukça zordur. Trafiği etkilememek ve beraberinde hayati tehlike oluşturmamak adına telefonla uğraşmamanız gerekir. Beraberinde takacağınız kask içerisinden telefondan gelen çağrılara yanıt vermeniz oldukça problemli olacaktır. Halbuki motosiklet intercom ürünleri ile kask içerisine ses iletimi ve karşı tarafa da söyleyecekleriniz ulaşacaktır.

2 – Her Mevsim Kullanımı Mümkündür

İletişim kurmak ya da telefondan müzik dinlemek adına klasik kulaklık kullanabilirsiniz. Kask içerisinde rahat olmaması, kablolu kulaklıkların kışın yağıştan etkilenmesi mümkündür. İntercom üretimleri ise mevsim şartlarına uygun olarak üretilmektedir. Sıvıdan etkilenmeyen intercom markaları kullanırsanız her mevsim kullanım imkânı elde edebilirsiniz.

3 – Daha Net Frekans İletimi Sağlar

Normal kulakların ses iletimi sürüş esnasında kalitesiz olmaktadır. Ses frekanslarını net olarak toplayamadığı için karşı tarafa net bir mesaj iletmesi oldukça zordur. Halbuki motosiklet intercom ürünleri frekansları net şekilde toplaması üzerine bir teknoloji ile üretilmiştir. Bu yüzden daha net bir ses iletimi daha sağlıklı iletişimi beraberinde getirecektir.

4 – Toplu Sürüş Sırasında Motosiklet İntercom ile Haberleşebilirsiniz

Motosiklet kullanımını tek başınıza değil, toplu şekilde sağlıyorsanız intercomlar işinizi görecektir. Toplu motosiklet sürüşü sırasında haberleşme önemlidir. Yolu ya da planları aktaracak bireyin herkesle iletişime geçebilecek bir yapıda olması şarttır. İnterncomlar sayesinde başkanlık/rehberlik edecek birey diğer motosiklet kullanıcılarına erişebilir, yol hakkında detaylar iletebilmektedir.

5 – Kaliteli Şekilde Sesleri Dinleyebilirsiniz

Motosiklet intercomları sadece sesli iletişimi sağlamaz. Aynı zamanda telefonunuz üzerinden müzik, radyo ya da poscast dinlemenize yardımcı olur. Sürüş sırasında eğlenceli vakit geçirmek isterseniz tercihiniz bu tarz intercomlardan yana olmalıdır. Çünkü ses kaliteli normal kulaklıklara göre oldukça iyi bir seviyede olmaktadır.

Alışveriş Öncesi Kask İntercom Tavsiye Arayanlar için Birkaç İpucu!

motosiklet-intercom

Motosiklet intercom alışverişi sırasında göz önünde bulundurmanız gereken bazı özellikler bulunmaktadır. Alışveriş öncesinde ürüne karar vermeden önce şu unsurlara göz atmalısınız:

  • Her mevsime uyum sağlaması,
  • Sıvıdan etkilenmemesi,
  • Kask ile uyumlu olması,
  • Kaliteli malzemeden üretilmesi,
  • Frekansları iyi toplaması,
  • Geniş aralıkta sesi algılayabilmesi,
  • Telefonunuzun ile uyum sağlaması.

Motosiklet İntercom Alışverişi için Sitemize Göz Atın

Motosiklet intercom ihtiyacınız mı bulunuyor? O zaman doğru adreste olduğunuzu bilmelisiniz! Etkin Motor olarak, sitemizde çeşitli intercom ürünleri bulundurmaya devam ediyoruz. Görünüm ve kalite olarak kendinize uygun bulduğunuzu ürünü siz de kısa sürede temin edebilirsiniz. Yüksek kalitede ve uzun süreli kullanıma uygun bu intercomlar sayesinde motosiklet kullanımınız sırasında siz de rahat edeceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesaj Gönder
1
Yardım mı lazım?
WhatsApp Destek
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?